Atlas Pnomatik

Mail: atlas@atlaspnomatik.com.tr

Tel: +90 312 395 39 90

AQ Su Enjeksiyonlu Yağsız Vidalı Kompresörler

Risksiz bir standart yakalayın!

AQ yağsız vidalı kompresörlerin temelinde yakın izotermik sıkıştırma koşullarında çalışan, yüksek verimli benzersiz su enjeksiyonlu vida elemanı bulunur. Optimize edilmiş rotor profiline sahip polimer seramik rotorlar, su ile kayganlaştırılan rulmanlarla desteklenir. Böylece yağ, sıkıştırma elemanını hiçbir şekilde kirletemez ve saf, yağsız hava sağlanır.

Atlas Copco, altmış yılı aşkın süredir yağsız basınçlı hava teknolojisinde sektöre liderlik etmekte, engin deneyim ve sürekli teknolojik yeniliklerden yararlanmaktadır. Havanın en yüksek kalite kontrol standartlarına uygun olmasını sağlamak için ciddi sertifikasyon ve test prosedürleri yürütülür. ISO 8573-1 CLASS 0 (2010) sertifikasına sahip AQ su enjeksiyonlu vidalı kompresörler %100 yağsız hava üretmektedir.

AQ en yüksek saflık seviyesini gerektiren medikal, ilaç üretimi, gıda üretimi ve kritik elektronik parçaları gibi uygulamalar için %100 yağsız hava ile kirlenme riskini ortadan kaldırır. Su soğutmalı veya hava soğutmalı su enjeksiyonlu vidalı kompresörler, ses yalıtımlı bir kanopiye sahiptir ve böylece çoğu çalışma ortamları için ideal ürünlerdir.
Saf %100 Yağsız Hava ve Sessiz
Değişken Hızlı Ünite (VSD) teknolojisi ile yüke/boşa geçme kayıplarını ortadan kaldırarak %35'e kadar enerji tasarrufu sağlar. Hassas basınç kontrolü ise basınç bandını daraltır ve daha düşük enerji tüketimi için ortalama çalışma basıncını düşürür.


Yüksek Verim ve Enerji Tasarrufu
Elektronikon® kontrol modülü sayesinde kontrolü üst noktalarda tutarken; ekstra sensörler, dijital bağlantılar, fieldbus, internet ve SMS üzerinden iletişim işlevleri ile ihtiyaçlarınıza tam olarak uyarlanabilir.


Gelişmiş Kontrol ve İzleme