Atlas Pnomatik

Mail: atlas@atlaspnomatik.com.tr

Tel: +90 312 395 39 90

Mebran Tip Hava Kurutucuları

 

Piyasadaki en iyi ve en sağlam bileşenleri bir araya getiren Atlas Copco SD membran kurutucular, temiz ve kuru hava sağlayarak en zorlu ve sert çalışma koşullarında bile ekipmanların kullanım ömrünü uzatır ve son ürününüzün bütünlüğünü korur, basınçlı havadaki nem, yağ ve parçacıkları giderir. Mümkün olan en yüksek verimlilik ile en düşük basınç kaybı ve tahliye havası kaybı sağlayarak zaman ve maliyetten tasarruf sağlar.

Membran kurutucuların genel çalışma ilkesi basittir. Sıkıştırılmış havadaki su içeriği membran teknolojisiyle havadan ayrılır. Sıkıştırılmış nemli hava içi boş fiberlerin içine girer. Su buharı fiber duvarından geçerek fiberlerin arasındaki alana girer. Kuru havanın %10-15’i tahliye nozulu yoluyla fiberlerin arasındaki boşluğa girer ve nemli havayı tahliye çıkışı yoluyla atmosfere taşır.

SD kurutucular küçük alanlardan esnek bağlantı gerektiren uygulamalara, yüksek titreşimli alanlara ve son derece değişken sıcaklıklara kadar çok çeşitli ortamlarda yüksek performansla çalışır. Sıkı güvenlik ve çevre koruma gereksinimlerini karşılar. Buna küçük debili ortamlar, elektrik enerjisi bulunmayan ortamlar, patlamaya dayanıklı tesisler, gürültüye ve korozyona karşı hassas alanlar dahildir. Elektrik gerektirmez.

SD kurutucular, küçük alanlardan değişken ortam sıcaklığı olan geniş ortamlara kadar çok çeşitli, zorlu ve kritik koşullarda çalışabilir. Tam olarak ihtiyacınız olan hava şartlandırma yöntemini sunabilmek için iki model bulunur.